کاشت مو چیست؟ بهترین روش های کاشت مو، مزایا و عوارض کاشت مو پذیرش۲۴

به دلیل اینکه فولیکول ها به صورت تک تک انتقال می یابد، مدت زمان عمل FUE بیشتر از FUT است. کاشت مو بصورت طبیعی یکی از پرطرفدارترین روش های درمان طاسی است که امروزه به دلیل شرایط زندگی و یا ژنتیکی مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است . به طور کلی کاشت مو روشی از جراحی است که با انتخاب ریشه های مناسب برای پیوند مو می توان از ریزش مجدد مو ها جلوگیری کرد . با توجه به شرایط فرد می توان روش های مختلفی را برای این عمل در نظر داشت.

کاشت مو

پزشک با بررسی مقدار طاسی و وضعیت بانک مو بهترین روش درمان را پیشنهاد می‌دهد.

برای جلوگیری از بروز این عارضه توصیه می‌شود حتما در جلسات ارزیابی قبل از عمل کاشت مو، داروهایی که مصرف می‌کنید یا سابقه پزشکی مانند اختلال خونریزی و انعقاد خون را به پزشک خود اطلاع دهید. هر چند خونریزی در محل گیرنده غیر طبیعی نیست و می‌توان آن را با محلول‌های حاوی اپی‌نفرین کنترل کرد. داروها می‌توانند موجب ریزش موهای سر در مرحله رشد(آناژن) و در مرحله استراحت(تلوژن) شوند. قرص‌های ضدبارداری، داروهای رقیق کننده خون، داروهای کاهنده فشار خون، داروهای ضد درد، داروهای ضد آرتریت و….

مراجعه به کلینیک نامعتبر و جراح بدون تجربه:

اما نگهداری و مراقبت از موها سخت تر از آن چه که فکر می کنیم می باشد. ✔ هرچه تعداد گرفت های کاشته بیشتر باشد به طبع هزینه هم بالاتر می رود. ✔ روش SUT، تنها مناسب الگوی طاسی شقیقه الگوی طاسی شقیقه، خط رویش _ الگوی طاسی ورتکس و در کل مساحت های طاسی کم می باشد.

بهترین کار برای برگشتن موهای از دست رفته کاشت مو میباشد ، به این دلیل که روش های دیگر یا یک روش ماندگار نیستند یا اینکه بعد از مدتی بدلیل مشکلات زیادی به حالت اولیه برگشت داده خواهند شد. این کلینیک با بهره گیری از بهترین پزشکان پوست، مو، زیبایی، لیزر و جراحی پلاستیک در اصفهان خدمات خود را ارائه می‌دهد. کلینیک دکتر مدرسی با کادری مجرب، محیطی مناسب، امکانات و تجهیزات به روز دنیا، تمامی خدمات را در حوزه پوست مو و زیبایی، در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار می‌دهد. از هفته‌ی دوم تا ماه دوم پس از کاشت (حدودا ۴۰ روز بعد از کاشت مو)، موهای جدید شما شروع به ریزش می‌کنند.

کاشت مو

به طور کلی از میکروگرافت‌ها برای ایجاد و پر کردن خطوط مو و از مینی گرافت‌ها برای پر کردن و ضخیم شدن مناطق طاس و نازک پشت خط مو استفاده می‌شود. هنگامی که پیوندها به اندازه یک دانه برنج بریده می‌شوند، دارای 2-4 تار مو هستند، آن را مینی گرافت می‌نامند. هنگامی که پیوندها به اندازه کمتر از یک دانه برنج بریده می‌شدند و تنها حاوی یک تار مو بودند، میکروگرافت نامیده می‌شوند. هزینه کاشت مو بستگی به دکتر زیبایی شما دارد و نرخ ثابتی برای قیمت کاشت مو وجود ندارد.

به همین دلیل نیز بسیاری از افرادی که از کم پشتی شدید و طاسی سر رنج می برند معمولا کاشت مو را برای درمان انتخاب می کنند.

مراقبت ‏های بعد از عمل کاشت مو

کاشت مو از پرطرفدارترین روش‌های کاشت طبیعی پیوند مو است، زیرا تنها روش دائمی برای رشد موهای طبیعی و پر شت است. هزینه کاشت مو با توجه به گرافت‌های مورد نیازبرای هر فرد و با توجه به تراکم موها و اینکه از چه روشی برای کاشت مو استفاده می‌کند متفاوت است.

کاشت مو

در واقع به این صورت است که، بخش بسیاری از گرافت‌ها به صورت نواری برداشته می‌شود و برای افزایش تراکم و یا حتی بهبود نتیجه از برداشت تک تار و یا FUT استفاده می‌شود. کاشت مو طبیعی یک فرایند زیبایی برای انتقال فولیکول‌های مو از یک ناحیه سر و یا حتی بدن به نواحی کم پشت و یا بدون مو گفته می‌شود.

در این روش با بی حسی موضعی محل برداشت مو ها باعث می شود که درد و خون ریزی به حداقل برسد .

آنیل به عنوان بهترین کلینیک زیبایی در غرب تهران، قادر به انجام تمامی روش های کاشت مو می باشد. انتخاب روش کاشت، با توجه به شرایط متقاضی در جلسات مشاوره ای توسط پزشک متخصص، تشخیص داده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بطور کامل به بررسی هریک از روش های کاشت مو در کلینیک زیبایی آنیل بپردازیم. اگر قصد انجام کاشت مو به شیوه fue را دارید، باید به دکتر پوست و مو مراجعه کنید.

کاشت مو SUT:

فرآیند عمل کاشت مو به صورتی است که جراح، پیش از تزریق داروهای بی حسی ابتدا اقدام به تمیز کردن پوست سر شما می نماید و سپس پزشک جراح یکی از دو روش FIT یا FUT را برای انجام عمل کاشت مو سر شما انتخاب می کند. در کاشت به روش FUT پزشک جراح یک نوار ۶ الی ۱۰ اینچی از پشت سر که حاوی موهای قوی میباشد را از ناحیه برداشته و پوست را توسط بخیه می بندد. فوراَ پس از آن موهای دور این ناحیه به همراه آن مخفی می شود.

آنیل مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی همراه با کادری مجرب و متخصص در زمینه کاشت مو، لیزر موهای زائد، کاشت ابرو، هایفوتراپی، تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی، است.

طاس شدن یا عقب رفتن خط مو می­‌تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد؛ اما برای مردان در اوایل بیست سالگی این مسئله می­‌تواند نگران­‌کننده باشد. طاسی در مردان ممکن است ژنتیکی و حتی ناشی از تغییرات هورمونی باشد. تحقیقات نشان داده ­است که در سن ۳۵ سالگی، دو سوم مردان تا حدی دچار ریزش مو می­‌شوند، این تعداد در ۵۰ سالگی به ۸۵ درصد مردان افزایش می‌­یابد. معمولا بیماران در سنین ۲۵ تا ۵۰ سالگی به عنوان مناسب‌­ترین گزینه برای جراحی کاشت مو در نظر گرفته می­‌شوند.

در ریزش موی ارثی به مرور زمان موها نازک می‌شود و از حجم آن‌ها هم کاسته خواهد شد. یکی از بیماری‌هایی که به دنبال ضعف در سیستم دفاعی بدن ایجاد می‌شود، لوپوس است. در این بیماری سیستم دفاعی بدن به سلول‌های خودی که در برابر بیماری از بدن مراقبت می‌کنند، حمله خواهد کرد. افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند دچار ریزش موی شدیدی خواهند شد.

به دلیل افزایش میزان ریزش مو در مردان و زنان یکی از رایج ترین تکنیک های زیبایی کاشت مو به روش ترکیبی، ترکیب روش های FUT + FUE + BHT است. تکنیک های قبلی قدیمی، ابتدایی و ناکارآمد بودند و نتایج نامطلوبی از خود به جای می‌گذاشتند. امروزه در بین افراد طاس، تمایل به کاشت مو با چگالی بالا بسیار رایج شده است.

پس از کاشت موهای سر به هر روشی، ممکن است درد در پوست را حس کنید و نیاز باشد از یکسری داروها استفاده کنید. بسیاری از پزشکان ماینوکسیدیل (Rogaine) یا داروی رشد مو فیناستراید (Propecia) را برای بهبود رشد مجدد مو تجویز می‌کنند. این داروها همچنین به کاهش یا توقف ریزش مو در آینده هم کمک می‌کند.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا به نیازها و خواسته‌های فردی و همچنین توصیه پزشک بر اساس شرایط بیمار بستگی دارد.

عمل کاشت موی سر در کلینیک ایران نوین با استفاده از متدهای روز دنیا مانند FUE و FUT زیر نظر بهترین و مجرب ترین پزشکان کاشت مو انجام می شود. تجربه 18 ساله و بکارگیری جدیدترین تکنیک های کاشت مو در این کلینیک برای شما بهترین نتیجه را به ارمغان می آورد.

اگر چنین امری ناراحت‌کننده است، داروهایی برای آرام سازی تورم وجود دارد. به علاوه، بیماران باید اگر پوست سر آن‌ها شروع به خارش کرد مراقب باشند، چون خاراندن پوست سر وضعیت را حادتر و باعث شکل‌گیری دلمه‌های پوستی می‌شود. از یک مرطوب‌کننده یا شامپو برای برطرف کردن خارش می‌شود استفاده کرد. به دنبال موفقیت‌های کسب شده جراحان نیز توجهی بیشتری به این کلیت ماجرای گرافت‌های کاشته شده معطوف ساختند.

با سلام ، ممنون از اعتماد شما جهت انتخاب کلینیک کاشت مو تهران بیوتی به منظور درمان طاسی سر و رفع ریزش مو. با سلام، چنانچه میزان ریزش تشدید پیدا کرده و رشد مجدد موها متوقف شده باشد، جهت بررسی بیشتر نیاز به انجام آزمایشاتی است تا بهترین روش بازگشت موهای از دست رفته انتخاب گردد. عموما در صورتی که به موقع متوجه ریزش شدیی و عدم رشد مجدد موها شوید می توان از روش هایی همچون مزوتراپی مو جهت تقویت و رشد دوباره موها استفاده کرد.

چنانچه تمامی موارد لازم انجام شده است می توانید با کارشناسان ما جهت بررسی بیشتر در ارتباط باشید. با سلام، دریافت مشاوره برای انجام کاشت مو و یا سایر روش ها به صورت حضوری یا آنلاین در کلینیک تهران بیوتی به طور رایگان انجام می شود.

انتخاب روش کاشت مو

در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره تلفنی با متخصص پوست وجود دارد. متخصصان و جراحان معتقدند بهترین سن برای انجام عمل کاشت مو بین 25 تا 75 است زیرا پیش از 25 سالگی افراد ممکن است پس از انجام کاشت مو نیز دچار ریزش مو شوند و پس از 75 سالگی نیز ممکن است نتیجه مطلوب از کاشت مو طبیعی حاصل نشود. پوست سر هم مانند دیگر بخش‌های بدن دچار عفونت، قارچ و بیماری خواهد شد.

بهتر است که تا حداقل یک ماه در هنگام شستشوی موهای خود به نکات مختلف توجه داشته باشید و بعد از یک ماه می‌توانید موهای خود را مثل سابق بشویید.

یکی از فاکتورهای لازم برای کاندید مناسب بودن، داشتن انتظارات واقع گرایانه است؛ بسیاری از افراد پس از انجام کاشت مو طبیعی از نتایج راضی نخواهند بود زیرا انتظارات آنها از پزشک برآورده نشده. همواره به یاد داشته باشید که هرکس تعداد محدودی فولیکول مناسب برای اهدا خواهد داشت به همین دلیل پزشکان گاهی از نقاط دیگر بدن نیز برای اهدا استفاده خواهند کرد که گاها انتظارات بیماران از نتیجه عمل کاشت مو برآورده نمی شود. ابزاری برای کاشت مو در روش کاشت میکروفیت می باشد که با سایز های ۶۰۰ الی ۱۸۰۰ میکرونی طراحی و ساخته شده است که عمل برش و جایگذاری گرافت مو را در یک مرحله انجام می دهد.

لازم به ذکر است که این روش تکنیکی قدیمی محسوب می شود و با مشکلاتی همراه است. به همین دلیل در کلینیک بهترین دکتر کاشت مو در تهرانی دکتر نیلفروش زاده انجام نمی شود.

کاشت مو

چون موهای کاشته شده در برابر DHT مقاوم می باشند، اگر موهای طبیعی اطراف موهای کاشته شده شروع به ریزش کند، موهای پیوند زده شده دچار ریزش نخواهند شد. شما می توانید با انجام پیوند مو طبیعی از شر طاسی سر خود خلاص شده و شاهد رشد مجدد موهای خود به صورت دائمی باشید. در صورت استفاده از کاشت مو به روش FUE برای انجام عمل پیوند مو ممکن است به مدت ۲ تا ۳ هفته کمی ریزش داشته باشید، در این مدت نگران نبوده و کمی اجازه دهید تا مراحل درمان طی شود. پس از گذشت این دوره موهای کاشته شده شروع به رشد کرده و عملا شما شاهد نتایج عمل زیبایی پیوند مو طبیعی خود خواهید بود.

قبل از اقدام به جراحی کاشت مو سر ، باید علل ریزش مو بررسی شود تا بتوان تصمیم درستی در مورد انجام یا عدم انجام جراحی گرفت. همان طور که می دانید، علل متعددی در ریزش و کم پشت آن نقش دارد. عواملی مانند وراثت، تنش های روحی، تغذیه ی نامناسب از عواملی هستند که در ریزش مو ، دخیل هستند. کسب نتیجه دلخواه از عمل پیوند مو به موارد مختلفی وابسته است.

البته باید بدانید که دو روش مطرح شده در این قسمت، دو مشکل بزرگ دارد!

هر گاه طاسی به حدی باشد که نیاز به گرافت موی بیشتر احساس شود برای برداشت گرافت مو از بانک فرد از دو روش جراحی و بدون جراحی همزمان استفاده میشود که به این روش ترکیبی می گویند. این افراد ممکن است بعد از کاشت مو دوباره دچار ریزش مو شوند.

از رایج ترین عوارض جانبی، زخم های ناشی از پیوند مو طبیعی هستند که پس از انجام پیوند مو با هر دو روش ظاهر می شوند.

در این روش نوین، مرحله برداشت گرافت های مو بسته به نیاز بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون و در صورت نیاز و وجود سطح طاسی زیاد با روش تریکوفیتیک اسکارلت انجام می شود. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان تراکم مو بعد از کاشت، متد و روش پیوند مو است.

  • افزایش جذابیت چهره با داشتن موهایی زیبا و پرتراکم از نکات بدیهیست که رسیدن به این مهم دور از دسترس نیست.
  • به کمک این روش ابتدا پیاز موی 4میلی متری برای متقاضی کاشته می‌شود.
  • هرچه تعداد و ضخامت موها در ناحیه بانک مو بیشتر باشد، نتیجه بهتر خواهد بود.
  • این سایت متعلق به کلینیک زیبایی ایران نوین است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
  • اختلال در این هورمون نه تنها روی موها بلکه وزن بدن، پوست صورت و… را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  • هدف این است که در نهایت، شما احساس بهتری نسبت به چهره و اندام خود داشته باشید.

تقریباً هیچ راه حلی برای این مشکل وجود ندارد و فقط با بلند کردن قسمت‌های دیگر مو می‌توان آن را پوشاند.

حتما دقت داشته باشید که در روزهای اول پس از کاشت موهای خود را نشویید و ترجیحا در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما
اطلاعات و محتوای این وب‌سایت با کمک هوش مصنوعی و از روی داده‌های اینترنتی تهیه شده‌اند، اما استفاده از این اطلاعات باید با دقت و بررسی انجام شود و توصیه ما این است که از تنوع منابع استفاده شود.