هواشناسی 07/12/1402; اخطار بارش باران در 7 منطقه وجود دارد


آفتاب نیوز :

بر اساس تحلیل نقشه های سینوپتیک و پیش بینی های سازمان هواشناسی امروز در مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، کوم، شمال ایلوم و لرستان و از اواخر فصل در خراسان شمالی بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی می باشد.

فردا پنجشنبه در مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلون، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، زنجان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنون پیش بینی می شود و در مناطق احتمالی بارش باران پیش بینی می شود. احتمال وقوع تگرگ و وقوع گرد و غبار.

شدت بارندگی امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلون و فردا در گیلون، مازندران، گلستان و خراسان شمالی است.

روز جمعه در شمال شرق کشور و شنبه آینده در برخی مناطق و مناطق غربی واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وزش باد شدید روز چهارشنبه در بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز، پنجشنبه در شمال شرق، دامنه‌های مرکزی و جنوبی البرز و روز جمعه در نیمه شرقی کشور و مناطق غبارآلود پیش‌بینی می‌شود. از امروز تا جمعه دمای هوا در نیمه شمالی کشور از 4 تا 8 درجه کاهش می یابد.

امروز و فردا جمعه دریای خزر و خلیج فارس مواج است.

شرح سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: پنجشنبه 13/07/1402

زمان پایان: پنجشنبه ۱۳۰۲/۰۷/۱۳

نوع خطر: باران، رعد و برق، تگرگ در برخی مناطق، وزش باد شدید موقت (در مناطق مستعد گرد و غبار)

منطقه نفوذ: مازندران، گلستان، شرق و شمال خراسان شمالی، اردبیل، گیلون

تاثیر خطر: طغیان کانال ها، طغیان رودخانه ها، باد شدید موقت، رعد و برق، احتمال ریزش سنگ از ارتفاع، آسیب به سازه های موقت مانند بنرها، تاسیسات، تابلوها، شکستن درختان کهنسال، اختلال در هوا، راه آهن و خودرو. ناوگان حمل و نقل و خسارت به محصولات کشاورزی.

توصیه: خودداری از توقف و استراحت در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، دقت در تردد خارج از شهر، عدم فعالیت کوهنوردی و تردد عشایر، آماده سازی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی چاله پل ها، حفر قنوات و مسیل ها آبراه ها و محدودیت در فعالیت های کشاورزی

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
حقوق بازنشستگانرتبه بندی معلمپرسپولیس، استقلالجواد نکونام، یحیی گل محمدیکانادا، مهاجرت به کاناداحقوق کارگرانخانم با قابلمهدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، راه مهندسی، بسیج دانشجویی، کتاب های راه مهندسیدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی، یوری جنت، ازدواج دانشجوییبازار مسکن، کارگران