مسیر توسعه؛ در یک دور سریع!

عنوان 20- این شرکت اولین شرکت برنامه ریزی شده بازار سرمایه ایران محسوب می شود و در آذرماه 1400 پذیره نویسی شد و با سرمایه اولیه 6200 میلیارد تومان شروع به کار کرد. این شرکت در حال حاضر 13 شرکت تابعه و 24 معدن دارد.

نمایش توسعه معادن و فلزات در پروژه های مهم و پیشرو از جمله معدن مس جنجا، احداث کارخانه ذوب اسفنجی فولاد کردستان، گلوله صبامید در غرب خاورمیانه و همچنین احداث واحد ویژه. بندر برای شرکت هیمکو (همراه با راه آهن) در پروژه های بندر شهید رجایی و شرکت سرمد ابرکوه به همراه شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات نقش و سرمایه گذاری گسترده ای در این پروژه ها ایفا می کند.

آن طور که مرتضی علی اکبری، سرپرست شرکت تجلی می گوید، در حوزه عناصر استراتژیک، در حال حاضر تمرکز اصلی شرکت بر دو محور لیتیوم و عناصر کمیاب خاکی است. به گفته وی، عملیات اکتشاف اولیه 5 کانسار لیتیوم متعلق به این شرکت به پایان رسیده است، در کنار اکتشاف، عملیات آزمایشگاهی نیز ادامه دارد و نتایج آزمایشات اولیه مثبت است که بسیار رضایت بخش است.

بر اساس داده های آماری منتشر شده توسط سامانه کدال، مجموع سرمایه گذاری تجلی در توسعه مواد معدنی و فلزات تا پایان شهریور ماه سال جاری به 54 هزار و 759 میلیارد و 196 میلیون ریال رسید.

این میزان سرمایه گذاری شامل 43.4 هزار ریال سرمایه گذاری خارج از بورس و بیش از 11.1 هزار ریال سرمایه گذاری در بورس است.

مدیر پروژه های کنترل و مهندسی شرکت توسعه معادن و فلزات تجلی در خصوص حضور این شرکت در بازار سرمایه تاکید کرد که با بررسی های انجام شده در بازارهای داخلی و خارجی، تجلی به دنبال توسعه بیشتر در سبد معادن و معادن است. مناطق معدنی : با توجه به اجرای پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای مختلف، تلاش می‌کنیم تا جایگاه اول را در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری پروژه‌محور در بازار سرمایه حفظ کنیم.

به گفته مهدی محمدی یزدی، فعالیت توسعه معادن و فلزات تجلی با پنج طرح معدنی و فلزی در زمان عرضه سهام (11 آبان ماه 1400) آغاز شد و پس از گذشت 18 ماه، هم اکنون 13 طرح در حال اجراست. همچنین دارای 24 میدان معدنی است و در آن مشارکت دارد.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما