حدود 200000 معلم کمبود دارند

ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 20 درصد افزایش می یابد

آفتاب نیوز :

رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه باید تا پایان شهریور تکلیف معلمان رتبه بندی و برخورد با معترضان مشخص می شد، گفت: وجود دارد. چندین مرحله رتبه بندی که یکی از آن ها در شهرستان ها مشخص می شود و از شهریورماه شروع به ارزیابی و رسیدگی به اعتراضات کردیم و در مهرماه پرداخت کردیم. این فرآیند پیوسته و متصل است و رتبه بندی بخشی از فرآیند یادگیری است و ما دائما درگیر آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 100 نفر از همکاران ما در دو نوبت به شکایات رسیدگی می کنند و ماهانه 50 تا 60 هزار حکم صادر می شود، ادامه داد: از آن زمان تاکنون تعداد معلمان حدود یک میلیون نفر است که البته 150 هزار نفر را لیست می کنیم. تا تعطیلات نوروزی و ما بتوانیم همه ایرادات را تبدیل به حکم کنیم و آنچه که قول داده بودیم مربوط به اتمام رسیدگی به ایرادات در کمیسیون های بدوی بود و طبیعتا این روند در هیأت تحقیق ادامه دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پرداخت ها کاملا بر اساس رتبه بندی و پرداخت های جدید براساس تصمیمات جدید انجام شده است، افزود: این روند ادامه دارد و همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش مطلع هستند که این احکام برای چه گروه هایی صادر شده است. و به امید خدا در اختیار سایر گروه ها قرار خواهد گرفت.

صحرایی در رابطه با تغییرات در صندوق ذخیره معلمان گفت: صندوق ذخیره معلمان باید با رفتار معلمان اداره شود و حرف ما این است که اعتماد معلمان به این صندوق از دست رفته است و باید این اعتماد بازگردانده شود و من هستم. همچنین یک مدافع تمام عیار از حقوق معلمان هستم.” . پرداخت غیرعادی صورت گرفت و به آنها دستور دادم به آن رسیدگی کنند و دلیل این گونه پرداخت ها و افرادی که چنین اتفاقی برایشان رخ داده است را اعلام کنند، فاز سوم هنوز تکمیل نشده و منتظر پیگیری آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه این صندوق متعلق به فرهنگیان است و معلمان باید احساس کنند که این صندوق برای آنهاست، خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر چنین احساسی در بین بسیاری از معلمان وجود ندارد و اصلاحات در این زمینه ادامه دارد. در هفته های آینده بازنگری خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص کمبود 300 هزار معلم توضیح داد: به برخی از پیشکسوتان آموزش و پرورش چنین آماری داده می شود و واقعیت این است که در حوزه آموزش و پرورش کمبود سال داریم که اگر بخواهیم طبق استانداردها آمار بدهیم تقریباً همین است. . تلاش 200 هزار معلم و همکار در این دوره ستودنی است. در ماه‌های خرداد، تیر، مرداد و شهریور، مهم‌ترین و پیچیده‌ترین فرآیند سازماندهی و سازماندهی را با جذب 75 هزار معلم جدید به پایان رساندیم و مابقی کسری را معلمان فعلی و استخدام جانبازان و دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند. سال سوم و چهارم موسسات عالی به فرهنگیان و توانایی های مشابه جبران می شود.

صحرایی در حالی که نیاز به تسریع در این کسری است، گفت: 75 هزار شغل داشتیم که 25 هزار نفر آن برای دانشگاه شهید رجایی و جذب معلم و 2 ظرفیت خالی برای معلمان ابتدایی، هنرستان ها و معلمان اجرایی شد و 17 هزار نفر پذیرش شدند. به آزمون استخدامی و تکمیل ظرفیت برای تکمیل ظرفیت دفترچه بازنشر شود تا همه فرصت شرکت داشته باشند. .

وی با اشاره به نتایج آزمون معلمان و دلیل این کمبود در انتشار نتایج نهایی این آزمون گفت: اینکه معلم نداریم درست نیست. در کلاس ها چون رده شغلی همه معلمان از معلم تا وزیر معلم است و در صورت نداشتن سرپرست کلاس شروع به تدریس می کنند و تحصیل دانش آموزان تا پیوستن معلمان اصلی ادامه دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این کمبود معلم در 2 سال دولت این دولت ایجاد شد، ادامه داد: کمبود از زمانی شروع شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان که دانشگاه راهبردی نظام است از 4 هزار نفر کاهش یافت و امروز. به دلیل نفوذ آن با این تصمیم اشتباه مواجه هستیم و سیاست غلط تامین معلم به جای آماده سازی معلم اثر خود را نشان داده است و در حال تغییر سیاست تربیت معلم هستیم و امسال ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 20 درصد افزایش می یابد.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
حقوق بازنشستگانرتبه بندی معلمپرسپولیس، استقلالجواد نکونام، یحیی گل محمدیکانادا، مهاجرت به کاناداحقوق کارگرانخانم با قابلمهدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، راه مهندسی، بسیج دانشجویی، کتاب های راه مهندسیدانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی، یوری جنت، ازدواج دانشجوییبازار مسکن، کارگران