pezeshkanomoomigilanbanner

تاثیر سبک پاپ آرت بر دنیای مد مجله دنیای مد

در یک همکاری مستقیم تر، هارلستون از چاپ های گل وارهول را برای طرح لباس شب آستین بلند استفاده کرد. هالستون از طرح های ساده برای پارچه هایش استفاده می کرد که آنها را به شدت موفق کرد. آنها ساده و آسان برای استفاده بودند، با این حال با استفاده از رنگ و طرح ها و پارچه های مختلف لوکس می دادند. وارهول هم در مواد و روند کاری اش از ساده سازی استفاده میکرد، که باعت بازتولید آسانتر آثارش و پرفروش‌تر شدنشان میشد.

طبق یک مقاله تودی در سال 2013، دهه 1990 پس از هفته مد نیویورک (NYFW) زمانی که طراحان تفاسیر خود را از شیک بوهو شیک اوایل دهه 1990 سیاتل به اشتراک گذاشتند، بازگشتی دوباره پیدا کرد. این امر منجر به ظهور مد گرانج در مراکز خرید و ظاهری الهام گرفته از گرانج از مدرسه شد. وارهول با استفاده از لباس های هالستون و حتی خود او، کمپین های تبلیغاتی راه می انداخت.

اما چیزی که در این پلتفرم تاثیرگذارتر است، الگوریتم است که به دلیل توانایی آن در توصیه محتوا به روشی بسیار شخصی شناخته شده است. به عنوان مثال، زمانی که کاربر با استفاده از آهنگ خاصی ویدیویی ایجاد می کند، الگوهای تعامل مشخص می شود که منجر به توصیه آن آهنگ به سایر کاربران بر اساس علایق و رفتارهای مرور می شود. به دلیل این الگوریتم است که اثر ویروسی شدن فورا رخ می دهد و در نتیجه یک آهنگ ناشناخته یک شبه به یک موفقیت جهانی تبدیل می شود. شایان ذکر است که همه چیز در طول همه‌گیری آغاز شد و هنرمندان قادر به اجرای برنامه‌های زنده نبودند TikTok یکی از اصلی ترین ابزارهای ارتباط با مردم است. با گذشت زمان، صنعت موسیقی به طور قابل توجهی متحول شد و با پیشرفت های تکنولوژیکی و تغییرات در الگوهای مصرف سازگار شد. در ابتدا تحت تأثیر رادیو و تلویزیون، آن را گسترش داد و فرمت هایی مانند وینیل و سی دی را در بر گرفت، اما تنها با ظهور اینترنت بود که جهانی شدن موسیقی به یک نسبت واقعاً عظیم رسید.

با این حال، اگرچه درست است که ترندها ظاهر می‌شوند و می‌روند، اگر آنها، به خصوص زمانی کوتاه باشند، نمی‌توانیم آنها را به عنوان ترند در مد تعریف کنیم، اما اصطلاح صنعتی صحیح، مد است. مدها، سبک‌ها، رنگ‌ها یا گرایش‌های خرد خاصی هستند که خیلی سریع می‌آیند و می‌روند و فقط چند هفته، ماه یا یک فصل، دوام می‌آورند. زمانی اتفاق می‌افتد که رنگ، محصول، الگو، متریال یا سبک، در یک دورۀ زمانی خاص محبوب شود و منظور ما از محبوب، این است که اکثر مردم، یک سبک خاص را اتخاذ، تقلید یا تکرار می‌کنند. بسیاری در واقع بر این باورند که مد، فقط مربوط به ترندها و لباس‌هایی است که مردم می‌پوشند و این صنعت از آنچه در این فصل وجود دارد و خارج از آن تشکیل شده است. بسیاری از روندهای کنونی امروز قطعاً از ظاهری الهام گرفته شده اند که طراحان هر فصل در طول رویدادهای هفته مد در نیویورک، میلان و پاریس بر روی باند فرودگاه ها می فرستند.

تأثیر فرهنگ پاپ بر روندهای مد

او از اولین اشخاص در نوع خودش بود که با استفاده از طرح ها و چاپ‌ها و نقوش بدیع خود به سمت مد گذار کرد. او بیشتر به خاطر هنر و ارتباطش با همسرش شهرت دارد تا به دلیل تجربیاتش در صنعت مد. مجموعه لباس های او به جای خود حالت فیزیکی لباس ها، بیشتر از طریق عکاسی ها و ارجاعات به هنرش به یادآورده می شوند.

ما نگاهی به برخی از محبوب ترین موضوعات در بحث های مصرف کنندگان مربوط به صنعت مد می اندازیم. در حالی که گرایش‌ها، در عوض، سال‌ها یا دهه‌ها دوام می‌آورند، هر چه پیش می‌روند تکامل می‌یابند و تغییر می‌کنند، ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد، اما شباهت، کم‌وبیش یکسان است. چرخه ای از معرفی، زمانی که این روند برای اولین بار مشاهده می شود، تا زمانی که محبوب شود و تقاضا برای آن افزایش یابد، تا زمانی که دیگر اقبال ندارد و در نهایت منسوخ می شود. طراحان با آژانس‌های پیش‌بینی روند مد کار می‌کنند که پیشنهادات محصول برای برندهایی با ایده‌هایی در مورد رنگ‌ها، الگوهای آینده و غیره می‌سازند.

بررسی اسلات‌های موفق با مضمون فرهنگ پاپ، بینش‌هایی را در مورد اینکه چرا این بازی‌ها در بین بازیکنان طنین‌انداز می‌شوند، ارائه می‌دهد. گنجاندن فرهنگ پاپ و مد در اسلات گاکور طراحی ها یک حرکت استراتژیک با هدف جذب مخاطب گسترده تر است. این تم ها نه تنها گیمرهای باتجربه، بلکه تازه واردانی را نیز جذب می کنند که ممکن است به سمت آشنایی یک فرنچایز محبوب یا زرق و برق دنیای مد جذب شوند. وجه اشتراک هنر پاپ در امریکا و بریتانیا در استفاده از تصاویر کتاب های مصور (کمیک)، آگهی های تبلیغاتی، بسته بندی و تصاویر تلویزیون و سینمایی بود. پاپ آرت در آغاز در ایالات متحده به عنوان واکنشی در برابر سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی مورد توجه قرار گرفت. همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، پاب‌مد تنها خلاصه‌ مقالات را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

این جنبش که از آمریکا و انگلیس شروع شد بین دهه های 1950 تا 1970 به اوج شکوفایی خود گام نهاد. با الگوریتم‌های توصیه‌ای که باعث کشف موسیقی در پلتفرم‌های استریم می‌شوند، آهنگ‌هایی که به سرعت حجم بالایی از پخش‌ها را تولید می‌کنند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. این منجر به ایجاد یک حلقه بازخورد می‌شود که در آن آهنگ‌های محبوب حتی محبوب‌تر می‌شوند، در حالی که هنرمندان کمتر شناخته شده برای یافتن دیده شدن تلاش می‌کنند، حتی اگر آثار باکیفیت تولید کرده باشند. از سوی دیگر، تأثیرات پخش جریانی فرصتی برای دموکراتیزه شدن با مزایای قابل توجهی برای هنرمندان مستقل و خاص فراهم کرده است و به آنها اجازه می دهد بدون وابستگی به اشخاص ثالث به مخاطبان جهانی دست یابند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما