سايت پزشکان عمومي گيلان    

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه


درباره ما

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن

<<   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   < > >>

dfdg.jpg اخبار>> اخبار بین الملل /
یک افشاگری دیگر؛
ویکی لیکس ابزار سیا برای دستکاری دوربین های امنیتی را فاش کردسایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، ویکی لیکس یکی دیگر از ابزارهای هک سازمان سیا را فاش کرده است.
ادامه مطلب را بخوانید

1:47:50 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15385

dfgdfg.jpg اخبار>> اخبار بین الملل /
رویترز خبر داد؛
الزامات جدید برای ایرانیان خواهان سفر به آمریکا

وزارت خارجه آمریکا خواهان تمدید ۳ ساله یک مجوز ۶ ماهه برای درخواست جزئیات بیشتری از زندگی متقاضیان صدور ویزای این کشور است.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه آمریکا خواهان تمدید سه ساله یک مجوز اورژانسی ۶ ماهه برای درخواست جزئیات بیشتری از زندگی متقاضیان صدور ویزای این کشور است؛ از ایرانی‌ها خواسته می‌شود که «داوطلبانه» این فرم را پر کنند. ادامه مطلب را بخوانید

1:46:48 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15384

fgdf.jpg اخبار>>
اخبار داخلی /

نوبخت ‌حقيقی

«کمتر پيش آمده تا آبي بنوشد يا حرکت خاصي انجام دهد. از اين جهت عکس‌هاي او در خبرگزاري‌ها تقريبا شبيه به هم است. هرازچندگاهي خبرنگاران جواب‌هاي او را کلي مي‌دانند و در جواب صريح گرفتن از او کم مي‌آورند اما نوبخت رابطه‌اش را با تمام خبرنگاران حوزه دولت همچنان به خوبي حفظ کرده است؛ تا جايي که در آخرين نشست خبري سخنگوي دولت يازدهم، خبرنگاران - چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب - فرصت را غنيمت شمردند تا از او به خاطر رفتار و اخلاق خوبش تشکر کنند و حلاليتي بطلبند.»


سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایسنا، علي ايوبي در روزنامه شرق نوشت: «در پايان آخرين جلسه نشست سخنگوي دولت و موقع خداحافظي وقتي از ماجراهاي توييت فرزندش پرسيدم، دستش را روي شانه‌ام گذاشت و جدي گفت: «نه، نه، پسرم اصلا توييتر ندارد.» به شوخي گفتم: «بعضي هم مي‌گفتند آقاي سخنگو کلا ازدواج نکرده تا پسري داشته باشد.» يخش باز شد و با خنده گفت: «نه بابا ازدواج که کرده‌ام.» سپس دوباره و اين بار با خنده بيشتر گفت: «اينها را در روزنامه ننويس! مي‌ترسم شب خانمم بپرسد، چي دوباره ازدواج کردي؟»
ادامه مطلب را بخوانید

1:45:42 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15383

ffs.jpg اخبار>>
اخبار علمی /
از فواید شگفت‌انگیز چند دقیقه مطالعه در روز

«مطالعه بخش‌های عصب‌شناختی در مغز را تحریک می‌کند زیرا در تجربه‌ای جدید زندگی و خود را در محیطی جدید احساس می‌کنید. مطالعه از برخی جهات بسیار شبیه به شکلات تلخ است. هنگام مطالعه احساسی خوشایند و ناپایدار در انسان شکل می‌‌گیرد اما به واسطه زیاده‌روی در آن لزومی ندارد دچار احساس گناه شوید. هر دو آنها سرشار از فواید مختلف و تقریبا بدون جنبه‌های منفی هستند.»

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایسنا، عصر ایران به نقل از "پریونشن" نوشت: «هر چه بیشتر در مطالعه غرق می‌شویم، بیشتر از آن چیزی که هستیم و شرایطی که در آن قرار داریم، فاصله می‌گیریم. از کاهش استرس تا تشخیص احساسات دیگران در ادامه با برخی دلایل که بر مطالعه کردن تاکید دارند، بیشتر آشنا می‌شویم. ادامه مطلب را بخوانید

1:44:38 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15382

gghfg.jpg اخبار>>

اخبار داخلی /

ورود کاسپین به حساب‌های تا ۲۰۰ میلیون تومانی فرشتگان

طبق وعده قبلی از امروز همزمان با ۱۲ مردادماه دور پنجم تعیین تکلیف مرحله‌ای سپرده‌گذاران منحل شده فرشتگان از سوی موسسه کاسپین در دستور کار قرار می‌گیرد. سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان فرصت مراجعه و تعیین وضعیت حساب‌های خود را دارا هستند.


قرار می‌گیرد. سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان فرصت مراجعه و تعیین وضعیت حساب‌های خود را دارا هستند.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایسنا، رسیدگی به حساب‌های مشتریان و سپرده‌گذاران تعاونی فرشتگان سیاستی بود که از اردیبهشت‌ماه امسال در دستور کار قرار گرفته و موسسه کاسپین به عنوان مسئول رسیدگی هشت تعاونی منحله زیرمجموعه خود موظف به تعیین تکلیف حساب سپرده‌گذاران این تعاونی شد.
ادامه مطلب را بخوانید

1:43:35 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15381

اخبار>> اخبار سلامت /

ایران با کمک ۱۳ کشور، «گردشگری پزشکی» را سامان می‌دهد

طرح سامان‌دهی «گردشگری پزشکی» با مشارکت ۲۲ بیمارستان و بیش از ۲۰۰ پزشک با همکاری ۱۳ کشور از سوی هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی اجرا می‌شود.

سایت پزشکان عمومی گیلان : غلامحیدر ابراهیم بای‌سلامی ـ مدیرعامل و نائب رییس هیأت مدیره هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی ـ با بیان این خبر به ایسنا گفت: قرار است برای نخستین‌بار به شکل گسترده، گردشگری پزشکی در کشور سامان‌دهی شود. به همین منظور با ۱۳ کشور از جمله عراق، افغانستان، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان، بحرین و عمان تفاهم‌نامه‌هایی امضا شده تا در ارسال گردشگران نیازمند به خدمات پزشکی، به ایران کمک کنند.
ادامه مطلب را بخوانید

1:42:54 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15380

bvnb.jpg اخبار>>
اخبار علمی /
تولید برق با عینک آفتابی!

محققان "موسسه فناوری کارلسروهه" (Karlsruhe Institute of Technology) در آلمان موفق به توسعه یک عینک آفتابی شدند که با استفاده از سلول‌های خورشیدی که در آن تعبیه شده، می‌تواند برق تولید کند.


سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، برای ساخت این عینک از سلول‌های خورشیدی ارگانیک به جای سلول‌های سیلیکونی سنتی استفاده شده، زیرا آنها شفاف، انعطاف پذیر و سبک وزن هستند و می‌توانند در شکل‌ها و رنگ‌های مختلف تولید شوند.
ادامه مطلب را بخوانید

1:41:56 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15379

gdfg.jpg اخبار>> اخبار بین الملل /
سفیر روسیه در سازمان ملل:
مسکو پرتاب موشک ماهواره‌بر را خلاف توافقات ایران نمی‌داند

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که کشورش پرتاب موشک ماهواره بر سیمرغ توسط ایران را نقض توافقات بین المللی نمی داند.سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس ، واسیلی نبنزیا سفیر روسیه در سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران در نیویورک گفت : بر اساس قرائت ما از برنامه جامع اقدام مشترک،پرتاب ماهواره بر سیمرغ نقض توافق نیست، زیرا مربوط به سایر مسائلی است که به صورت مستقیم در برجام نیامده است.
ادامه مطلب را بخوانید

1:41:01 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15378

bvcvc.jpg اخبار>>
اخبار بین الملل /
طی بیانیه ای؛
سناتور «مک کین» استراتژی ترامپ در افغانستان را به باد انتقاد گرفت

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا طی بیانیه ای باز هم استراتژی ترامپ در افغانستان را به باد انتقاد گرفت.


سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اطلس، «جان مک کین» سناتورجمهوری خواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح آمریکا با انتشار بیانیه ای از «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور، انتقاد کرد و گفت که وی برای پایان دادن به بن بست وضعیت موجود افغانستان، برنامه ای ندارد.
ادامه مطلب را بخوانید

1:40:03 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15377

gfh.jpg اخبار>>
اخبار داخلی /
ترامپ خواهان برکناری ژنرال «نیکلسون» شد

رئیس جمهوری آمریکا طی نشستی با مقامات امنیتی این کشور در کاخ سفید خواهان برکناری فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان شد.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا طی نشستی در کاخ سفید، خواهان برکناری «ژنرال جان نیکلسون» فرمانده کل نیروهای آمریکایی و مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان شد. ادامه مطلب را بخوانید

1:35:55 AM8/4/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15376

اخبار>>
اخبار سلامت /
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران :

مدارک تحصیلی کشورهایی که در فهرست وزارت بهداشت نباشند، قابل ارزیابی نیست

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ارزشیابی مدارک دانش‌آموختگان پزشکی در خارج از کشور گفت: دانشگاه‌های خارج از کشوری که در فهرست وزارت بهداشت نباشند، مدارکشان قابل ارزیابی نیست.


سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرنگار ایلنا، برخی از اساتید رشته‌های علوم پزشکی معتقدند که آموزش‌هایی که در دانشگاه به دانش‌آموختگان علوم پزشکی ارائه می‌شود از سطح کیفی بالایی برخوردار نبوده و این مسئله در کنار کمبود امکانات و تجهیزات در برخی مواقع باعث ایجاد بروز خطاهایی در عرصه پزشکی می‌شود.
ادامه مطلب را بخوانید

4:35:43 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15375

اخبار>>
اخبار داخلی /
یک نماینده مجلس :

اکثریت مجلس با اقدامات وزیر نفت موافق است/ از زنگنه می‌خواهیم در کابینه دوازدهم حضور داشته باشد

میرزایی گفت: ریشه کل اقتصاد کشور به نفت بر می گردد و تا زمانی که نتوانیم این صنعت را به خوبی و با سیاست های درست و آینده نگرانه توسعه دهیم، وضعیت اقتصادی نیز بهبود نخواهد یافت

سایت پزشکان عمومی گیلان : قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به عملکرد مثبت زنگنه در وزارت نفت بر لزوم تداوم حضور ایشان در کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد.
ادامه مطلب را بخوانید

4:35:00 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15374

اخبار>>
نامه سرگشاده پانصد فعال حوزه موسیقی به ارشاد:

/لغو کنسرت‌ها را متوقف کنید/صندوق خسارت هنرمندان برای جبران زیان‌ تعطیلی کنسرت‌ها تشکیل شود

حدود پانصد نفر از فعالان عرصه‌ی موسیقی، با انتشار نامه‌ای، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستند با عوامل لغو کنسرت‌ها به عنوان عاملان اخلال در قانون و نظم عمومی برخورد کند.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرنگار ایلنا، بیش از پانصد نفر از فعالان عرصهٔ موسیقی، با امضای نامه‌ای، علاوه بر اعتراض به موج اخیر بر هم زدن کنسرت‌ها، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستند که ضمن شناسایی برهم زنندگان، با آنان به عنوان عاملان اخلال در قانون و نظم عمومی برخورد کند. در این نامه که به امضای افرادی چون حمید متبسم، وحید تاج، بهزاد عبدی، سیامک جهانگیری، نگار خارکن، احسان ذبیحی فر، مجتبی عسگری، محمد موسوی، آرش محافظ و فرید الهامی رسیده، همچنین بر ضرورت تشکیل صندوق خسارت هنرمندان، با هدف جبران ضرر و زیان‌های حاصله از کنسل شدن کنسرت‌ها تاکید شده است. ادامه مطلب را بخوانید

4:34:11 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15373

mnhg.jpg اخبار>>
اخبار داخلی/
محمد معتمدی به مهر گفت:
خسته‌ام ولی حرفی از مهاجرت نزده‌ام/ برخوردها فرهنگی نیست
«کوچ تا چند!؟ مگر می‌شود از خویش گریخت/ بال تنها غم غربت به پرستوها داد»

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی در پی طرح برخی از شایعات پس از انتشار نوشته کوتاهش در فضای مجازی پس از پاره شدن تابلوی آموزشگاه موسیقی اش توضیحاتی را ارایه داد.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرنگار مهر، محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی روز یکشنبه هشتم مرداد ماه ضمن انتشار عکسی با موضوع پاره شدن مجدد تابلوی آموزشگاه موسیقی خود، طی نوشته ای کوتاه در صفحه شخصی اش آورده بود: «امروز برای دومین بار تابلو آموزشگاه ما را پاره کردند. گفته بودند که دیگر مشکل ما حل شده ولی انگار مشکل خود من هستم. متاسفانه حقیقتی را یکی دو سال است نزد خود مخفی نگه داشته بودم ولی امروز به زبان می آورم: من از کار فرهنگی در اینجا خسته شده ام. دیگر توانش را ندارم. دریغ و افسوس برای خودم، مردمم و کشورم. از این سموم که بر طرف بوستان بگذشت/ عجب که بوی گلی هست و رنگ نسترنی» ادامه مطلب را بخوانید

4:32:54 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15372

jgjgj.jpg اخبار>>
اخبار داخلی /
در برخی بانکها؛
سقف حواله‌های ارزی افزایش یافت/افزایش از ۲ هزار به ۵ هزار یورو

برخی بانکها در بخشنامه امروز خود، سقف حواله‌های ارزی را افزایش داده و برای حواله‌های ارزی غیربازرگانی، از دو هزار به ۵ هزار یورو رسانده‌اند.


سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرنگار مهر، برخی بانکها با صدور بخشنامه ای، افزایش سقف حواله های ارزی از محل دریافت اسکناس را ابلاغ کرد. بر این اساس، سقف صدور حواله های ارزی غیربازرگانی برای هر متقاضی از مبلغ ۲ هزار یورو به ۵ هزار یورو افزایش یافته است. ادامه مطلب را بخوانید

4:30:59 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15371

اخبار>> اخبار بین الملل /
حزب حاکم پاکستان نخست‌وزیر موقت را معرفی کرد

حزب مسلم ‌لیگ شاخه نواز نخست وزیر موقت این کشور را معرفی کرد.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایلنا به نقل اکسپرس تریبیون پاکستان، حزب مسلم لیگ شاخه نواز که اکثریت پارلمان این کشور را در اختیار دارد پس از رد صلاحیت نوازشریف، «شاهد خاقان عباسی» را به عنوان نخست‌وزیر جدید پاکستان معرفی کرد. ادامه مطلب را بخوانید

10:20:54 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15370

اخبار>> اخبار بین الملل /
سایت پزشکان عمومی گیلان به نقل از "ایلنا " :

مدیر عامل تلگرام:موبوگرام به عنوان نسخه ایرانی تلگرام نا امن است/ پیشنهاد می‌کنم از موبوگرام استفاده نکنید!


مدیر عامل تلگرام:موبوگرام به عنوان نسخه ایرانی تلگرام نا امن است/ پیشنهاد می‌کنم از موبوگرام استفاده نکنید!
ادامه مطلب را بخوانید

10:20:27 AM7/31/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15369

jhghj.jpg اخبار>> اخبار بین الملل /
قلیچدار اوغلو: چرا در امور داخلی سوریه مداخله می‌کنیم؟

رهبر بزرگ‌ترین حزب جناح مخالف ترکیه به انتقاد از سیاست خارجی آنکارا به ویژه در قبال بحران سوریه و مناقشه دیپلماتیک قطر پرداخت.


سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایسنا، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم‌ جمهوری‌خواه که به عنوان بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه شناخته می‌شود، در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار کرد، کشورش در حال حاضر مشکلاتی جدی در روابط با بسیاری از کشورها دارد.
ادامه مطلب را بخوانید

6:05:31 AM7/26/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15368

gjghu.jpg اخبار>>
اخبار داخلی/
ترفندهای ضد سرقت کیف و کوله پشتی؛
چطور کیف قاب ها را ناامید کنیم؟

کیف و موبایل وسایل ثابتی هستند که آدم ها با خودشان جا به جا می کنند. این وسایل همیشه در معرض گم شدن و به سرقت رفتن اند؛ اما همیشه راهکارهایی وجود دارد که می تواند از احتمال این خطرات کم کند.

سایت پزشکان عمومی گیلان به نقل از مجله مهر:تلفن همراه، کیف‌دستی، چمدان، کوله‌پشتی و... همراه همیشگی ما در رفت و آمدهای درون‌شهری و برون‌شهری است. به قدری که می‌شود این ادوات را جزء جدانشدنی آدم‌ها دانست؛ وسایلی که هرکدامشان قرار است محفظه‌ای باشند برای نگهداری اسباب رفت‌وآمدهای روزمره ما؛ اما یکی از دغدغه‌های همیشگی در سفر و داخل شهر محافظت از این وسایل در برابر جیب‌برها و سارقان است. علی‌الخصوص گم کردن کیف، پول نقد، دوربین عکاسی یا موبایل که هرکدامش می‌تواند موجب ترس و اضطراب ما را فراهم کند. اما خوب است بدانید که برای پیشگیری از این اتفاق‌های ناخوشایند طی روز می‌شود از ترفندهای کوچک، پیش پا افتاده و کاربردی استفاده کرد تا این وسایل را امن نگهداشت. ادامه مطلب را بخوانید

6:03:24 AM7/26/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15367

rrtt.jpg اخبار>>
اخبار بین الملل /
در آستانه سالگرد برجام انجام شد؛
بیانیه ۳۸ ژنرال ارتش آمریکا در حمایت از توافق هسته ای ایران

۳۸ تن از ژنرالها و دریاسالاران بازنشسته ارتش آمریکا با صدور یک بیانیه ضمن اعلام حمایت خود از توافق هسته ای ایران، خواستار ایجاد کانال ارتباط دیپلماتیک میان تهران- واشنگتن شدند.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر، با نزدیک شدن به دومین سالگرد انعقاد توافق هسته ای ایران، ۳۸ تن از ژنرالها و دریاسالاران بازنشسته ارتش آمریکا با صدور یک بیانیه حمایت خود را از این توافق اعلام کردند و خواستار ایجاد یک کانال ارتباطی دیپلماتیک میان تهران- واشنگتن شدند. ادامه مطلب را بخوانید

4:29:39 AM7/13/2017   بخش: اخبار   كد انحصاري: 15366

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب.محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page