سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن

اخبار سلامت/
تشکیل جلسه بررسی تعرفه سال ۹۷ در سازمان نظام پزشکی
fgjfgj.jpgاخبار سلامت/
تشکیل جلسه بررسی تعرفه سال ۹۷ در سازمان نظام پزشکی

سایت پزشکان عمومی گیلان: جلسه بحث و بررسی در خصوص تعرفه‌های خدمات بهداشتی و درمانی سال ۱۳۹۷ به دعوت رییس کل سازمان نظام پزشکی و با حضور مدیران ارشد سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گر و نمایندگان بخش خصوصی در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی در این جلسه تعرفه خدمات بهداشتی و درمانی با محوریت بند ۸ الحاقی تبصره ۶ گزارش کمیسیون تلفیق مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. با توجه به شبهات و ابهامات مطرح شده از سوی اعضای محترم در خصوص موارد اشاره شده در گزارش از جمله عدم رشد تعرفه، ارزش نسبی خدمات بهداشتی و درمانی و دریافتی پزشکان، نکات فنی و حقوقی از ابعاد مختلف مورد بازبینی و اظهار نظر قرار گرفت.

عدم انطباق بند اشاره شده در گزارش کمیسیون بر سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری با موضوع تأمین مالی پایدار بخش سلامت و توسعه کیفی و کمی بیمه‌های سلامت، همچنین بند ۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و همچنین قانون بیمه‌ همگانی خدمات درمانی کشور از چالش‌ها و نکات مهم مطرح شده در این خصوص است. از سوی دیگر شورای عالی بیمه سلامت که مسیر تکلیفی تعیین تعرفه ‌خدمات سلامت بر طبق قانون است، در دو جلسه‌ شصت و نهم و هفتاد، رشدی معادل رشد تورم در این بخش را مصوب نموده است.

از این حیث همه‌ اساتید و اعضای فرهیخته حاضر در خصوص اشکالات و چالش‌های قانونی و حقوقی مطرح شده، به اتفاق خواستار حذف قطعی شمولیت بند الحاقی ۸ در خصوص تعرفه‌ها و ارزش‌های نسبی شدند. همچنین از حیث عدم در نظر گرفتن رأی نمایندگان دولت در این مورد و رویه‌ نامناسب غیرقانونی در پیش گرفته شده، اطلاع‌رسانی مناسب به تمامی ذینفعان حقیقی و حقوقی این حوزه را خواستار شدند.

الزام تمامی بخش‌های دولتی، عمومی غیردولتی و خصوصی به رعایت حداقل رشد حقوق و دستمزد برای پرسنل و کارکنان غیرپزشک که بخشی عمده‌ هزینه‌ مراکز ارائه کننده خدمات بهداشتی و درمانی را شامل می‌گردد، همچنین تهیه‌ منابع سرمایه‌ای، ملزومات و منابع مصرفی مانند دارو و تجهیزات با مکانیسم بازار از سایر بخش‌ها، سبب خواهد شد با مطرح شدن عدم رشد مناسب تعرفه‌ها زمینه‌ چالش جدی در کیفیت خدمات و دسترسی در سال‌های آتی بروز نماید و تمام بخش‌ها با فرسودگی فناوری و تجهیزات در عمل نتوانند ارائه خدمات درخور و شایسته مردم عزیز ایران را بر دوش کشند.

5:18:41 AM  1/25/2018    بخش: اخبار      كد انحصاري: 15505

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 

 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539126 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page