سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن

اخبار سلامت /
در مراسم رونمایی از «درسنامه ازدواج برتر» اعلام شد
13درصد از معلولیت‌ها و ناتوانی‌ها ناشی از اختلالات روانی و عصبی است

یک روانشناس بالینی با بیان اینکه 13درصد از معلولیت‌ها و ناتوانی‌ها ناشی از اختلالات روانی و عصبی است گفت: از 10 علت عمده معلولیت ها درسراسر جهان ، پنج مورد آن مربوط به بیماری های روان است .

/

اخبار سلامت /
در مراسم رونمایی از «درسنامه ازدواج برتر» اعلام شد
13درصد از معلولیت‌ها و ناتوانی‌ها ناشی از اختلالات روانی و عصبی است

یک روانشناس بالینی با بیان اینکه 13درصد از معلولیت‌ها و ناتوانی‌ها ناشی از اختلالات روانی و عصبی است گفت: از 10 علت عمده معلولیت ها درسراسر جهان ، پنج مورد آن مربوط به بیماری های روان است .

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش ایسنا، دکترحمید یعقوبی در کارگاه آموزشی اولین هم اندیشی تخصصی مدیران امور اجتماعی ادارات کل امور اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور در ساری گفت : اختلالات روانی وعصبی مسئول 13درصد معلولیت ها و ناتوانی هایی است که در طول عمر اتفاق می افتد .

وی با ارایه گزارش سلامت روان و کیفیت زندگی کاری کارکنان مراکزصنعتی و تولیدی با بررسی نقش استرسورهای شغلی، اضافه کرد: علاوه بر رقم اعلام شده پیش بینی می شود تا سال 2020 ، 15 درصد از معلولیت های انسانی مربوط به بیماری های روانی عصبی خواهد بود که افسردگی به تنهایی مسئول 7.5 درصد آن است .

وی یاد آور شد: همچنین از 10 علت عمده معلولیت ها درسراسر جهان ، پنج مورد آن مربوط به بیماری های روانی مانند افسردگی، اسکیزوفرونیا و ...است .

دکتریعقوبی درباره شناسایی مشکلات کارکنان ومنابع استرس درمحیط های کاری و سیمای سلامت روان جامعه کاروتولید توضیحاتی داد و افزود : نتایج حاصل از پژوهش انجام شده منجر به تدوین برنامه جامع ارتقای بهداشت روان خواهد شد .

به گزارش ایسنا، دردومین روز از هم اندیشی تخصصی مدیران امور اجتماعی ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور بسته های آموزشی «آشنایی با اصول وفنون پیشگیری ازاعتیاد » و «درسنامه ازدواج سالم و موفق در جامعه کار وتولید» رونمایی شد.

رونمایی از «درسنامه ازدواج برتر» و بسته های آموزشی «آشنایی با اصول وفنون پیشگیری ازاعتیاد »

دکتر صادقی فر معاون فرهنگی _اجتماعی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در این مراسم گفت : درراستای تفاهم نامه مشترک با ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان بهزیستی کشور درجهت فرهنگ سازی عمومی، بسته های آموزشی با عناوین آشنایی با اصول وفنون پیشگیری از اعتیاد و "درسنامه ازدواج سالم" تهیه و تدوین شده است.

وی با اشاره به عدم نگاه متوازن و یکسان در زمینه مقابله با عرضه و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در دوره های قبل گفت: بر همین اساس پیشگیری اولیه از مصرف مواد مخدر به عنوان استراتژی برتر طی سال های اخیر با هدف حفاظت از اقشار سالم جامعه و مصون ماندن آنان درمقابل تهدید در نظر گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه آسیب های ناشی از تولید،توزیع و مصرف با اصلاح روش ها و مهندسی مجدد اجتماعی و فرهنگی و ایجاد تحول وسیع و پر دامنه در راستای ارتقای آگاهی و دانش جامعه کار و تولید مورد توجه قرار گرفتند گفت: امیدواریم با سیاست گذاری، برنامه ریزی و هماهنگی های بیشتر در آینده شاهد کاهش شیوع اعتیاد در محیط های صنعتی و کاراگاهی باشیم.

دکتر صادقی فرخاطر نشان کرد: این بسته های آموزشی در سه حیطه؛ مدیران منابع انسانی، کارکنان و خانواده های آنان تدوین شد که امید است منتج به اثر گذاری مطلوب اجتماعی شود.

2:58:12 AM  10/28/2017    بخش: اخبار      كد انحصاري: 15474

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 

 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539243 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page