سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن
اخبار سلامت /
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس؛
بدهی بیمه ها بر دوش نظام سلامت سنگینی می کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری نقش ۸۰ درصدی دارو در حوزه سلامت و درمان، گفت: پرداخت بدهی بیمه ها به صنعت دارو باید در اولویت قرار گیرد.


اخبار سلامت /
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس؛
بدهی بیمه ها بر دوش نظام سلامت سنگینی می کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری نقش ۸۰ درصدی دارو در حوزه سلامت و درمان، گفت: پرداخت بدهی بیمه ها به صنعت دارو باید در اولویت قرار گیرد.

سایت پزشکان عمومی گیلان : به گزارش خبرگزاری مهر، احمد بیگدلی با انتقاد از بدهی سنگین بیمه ها و مشکلات به وجود آمده ناشی از آن برای حوزه سلامت، افزود: بیمه تامین اجتماعی و سلامت نه تنها به دانشگاه های علوم پزشکی بلکه به تجهیزات پزشکی و بخش خصوصی نیز بدهکار هستند.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد بدهی بیمه ها مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی است، تصریح کرد: دارو نقش ۸۰ درصدی و حائز اهمیتی در حوزه سلامت داشته و از مهم ترین اجزای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها به شمار می رود بنابراین از آنجایی که عدم پرداخت بدهی بیمه ها زنجیره تولید و تامین دارو و تجهیزات پزشکی را دچار خدشه و آسیب می کند، پرداخت بدهی بیمه ها به صنعت دارو باید در اولویت قرار گیرد.

بیگدلی با یادآوری اینکه بیمه ها برای حمایت از بیماران تعریف شده اند، افزود: همچنین باید از طرح تحول سلامت حمایت مناسبی را داشته باشند این در حالی است که بیمه ها به دلیل عدم وجود نقدینگی و طلب از دولت با مشکلات زیادی مواجه شده و ممکن است صنعت دارویی دچار بحران شود.

وی با یادآوری طلب ۱۴۰ هزار میلیاردی تامین اجتماعی از دولت، با انتقاد از اینکه پراکندگی منابع بیمه ای حوزه سلامت را با چالش مواجه کرده است، تصریح کرد: منابع پایه سلامت باید در یک صندوق تجمیع تا مشخص شود چه میزان در بحث درمان و سلامت هزینه می شود و تحقق این امر دغدغه مسئولان و کارشناسان است.

بیگدلی باید تاکید بر اینکه بیمه سلامت و تامین اجتماعی باید برای پرداخت بدهی داروخانه ها هر چه سریع تر چاره اندیشی کنند، تصریح کرد: بار سنگین بدهی بیمه ها بر دوش نظام سلامت و صنعت دارویی کشور است و نیاز است بیمه ها برای پرداخت آن تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بیمه ها با تقویت آنها تحقق می یابد، گفت: متاسفانه بیمه تامین اجتماعی در حال حاضر وضعیت مناسبی نداشته و همانند بدنه دولت بیش از حد حجیم و فربه شده و بیشتر به سمت بنگاه و شرکت داری روی آورده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با یادآوری اینکه سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران بوده و اگر به دنبال جلب اعتماد دوباره مردم و تامین آینده کارگران است باید از بنگاه داری فاصله بگیرد، افزود: تامین اجتماعی تمایل به بنگاه داری دارد در حالی که در بنگاه داری به هیچ وجه موفق نبوده و اگر از این موضوع کناره گیری نکند مشکلاتش دو چندان خواهد شد.

2:56:18 AM  10/28/2017    بخش: اخبار      كد انحصاري: 15471

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 

 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539277 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page