سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن
بسكتبال ايران سخت كوش اما، كم تجربه
Multimedia-pics-1387-5-Sport-457.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به پكن، تيم ملي بسكتبال ايران كه پس از شصت سال گذشت از بازي‌هاي المپيك 1948 لندن خود را به پكن رسانده است، در نخستين ديدار خود در بيست و نهمين دوره‌ي اين بازي‌ها با نتيجه‌ي 71 بر 49 مقابل تيم ملي روسيه قهرمان اروپا شكست خورد.

تيم ملي بسكتبال ايران كه در برابر ديدگان صدها تماشاگر هواداراش از جمله علي‌آبادي معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني، علي قرخانلو رييس كميته‌ي ملي المپيك و جمعي ديگر از مسوولان سابق و حال حاضر ورزش ايران در برابر روسيه قرار گرفته بود، به رغم قبول شكست در وقت‌هاي اول و چهارم اين ديدار بازي برتري را در كواترهاي دوم و سوم از خود به نمايش گذاشت. رايكو ترومن سرمربي تيم ايران در طول اين ديدار از مهدي كامراني، صمد نيكخواه بهرامي، اوشين ساهاكيان، حامد آفاق، حامد حدادي، امير اميني، جواد داوري، سعيد داورپناه، ايمان زندي و علي دورقي استفاده كرد.

حامد سهراب‌نژاد و موسي نبي‌پور تنها بازيكناني بودند كه فرصت حضور در نخستين ديدار تيم ايران را پيدا نكردند.

شروع اين ديدار با كسب امتيازات پي در پي براي روس‌ها آغاز شد. آنها از شوك غيبت شصت ساله‌ي المپيكي ايران در شروع اين ديدار بيشترين بهره را بردند و وقت اول بازي را با ثبت امتياز 24 بر 5 بسود خود خاتمه دادند.

آغاز وقت دوم اين بازي با شرايطي متفاوت همراه شد. بازيكنان تيم ايران كه از بازي خود در شروع اين ديدار شوكه شده بودند، توانستند با نمايش ديدني صمد نيكخواه بهرامي و مهدي كامراني خود را از جو نامساعد رهايي بدهند. آنها با بهترين بهره‌گيري از غفلت روس‌ها خود را به امتياز 18 رساندند اين در حالي بود كه تيم حريف در اين زمان تنها چهار امتياز كسب كرده بود.

حركت آندري كريلنكو ستاره‌ي روس‌ها كه به اسلم دانك ختم شد و خطاي بازيكنان تيم ايران كه براي تيم مقابل دو پرتاب آزاد را در پي داشت، شمار امتيازات حريف را به عدد 32 رساند. تيم ايران با پرتاب سه امتيازي كامراني صاحب 22 امتياز شد و روس‌ها همچنان به پيشرفت خود ادامه مي‌دادند.

وقت دوم بازي در نهايت با كسب 17 امتياز براي تيم ايران و 14 امتياز براي تيم روسيه خاتمه يافت تا نيمه‌ي اول اين ديدار با حساب 38 بر 22 پايان بگيرد. اين در حالي بود كه شمار تيم‌هاي از دست رفته براي تيم‌ قهرمان آسيا 17 و براي تيم روسيه 6 بود.

تيم ملي ايران با پرتاب سه امتيازي و موفق حامد آفاق كار را در شروع نيمه‌ي دوم آغاز كرد. اما، سرگئي بويوكوف بلافاصله با اقدام به يك پرتاب دو امتيازي فاصله‌ي تيم روسيه با تيم ايران را حفظ كرد. تيم ايران با ضد حملاتي كه از سوي صمد نيكخواه بهرامي و آفاق طراحي شده بود،‌ دو امتياز ديگر را بدست آورد.

ورود سعيد داورپناه با خطا بر روي روبرت مولدن گارد راس تيم روسيه همراه شد. اما، حامد حدادي بيشترين بهره را از تعلل بازيكن حريف كرد تا پرتاب او شمار امتيازات تيم ايران را به عدد 29 برساند.

باشوتين بازيكن 34 ساله‌ي تيم زسكاي مسكو طي دو اقدام پي در پي چهار امتياز را به اتفاق مولدن براي تيم روسيه كسب كردند تا آنها صاحب 44 امتياز شده باشند.

پرتاب سه امتيازي بازيكنان تيم ايران با تشويق هواداران و بازگشت روحيه به تيم كشورمان همراه ‌شد تا تيم ايران اختلاف امتيازات را به 10 و پس از آن به هشت امتياز برساند. حامد حدادي كه پس از مداواي صورت آسيب ديده‌اش به تركيب تيم بازمي‌گردد، عاملي مي‌شود كه اختلاف امتيازات با ثبت امتياز 46 بر 38 به كمترين حد خود برسد و ايران در نهايت با ثبت عدد 16 در برابر 8 تيم روسيه 10 دقيقه‌ي رويايي را مقابل تيم روسيه پشت سر مي‌گذارد.

افزايش اشتباهات بازيكنان تيم ايران كه با روي آوردن به بازي احساسي همراه مي‌شود، قهرمان اروپا را صاحب پنجاهمين امتياز مي‌كند. همكاري امير اميني و حامد آفاق در طراحي حملات تاثيرگذار امتياز چهل و يكم را براي ايران در پي دارد. با بازگشت بازيكنان اصلي به تركيب تيم روسيه و بازي پراشتباه تيم ايران امتيازات بعدي را براي تيم حريف به دنبال داشت تا در نهايت روس‌ها با بايكوو مولدن و كريلنكو خود را به امتياز شصت برساند. تيم ايران با دو پرتاب پنالتي كه به ثمر مي‌رساند خود را صاحب 46 امتياز مي‌كند. تلاش حريف حتي در لحظات پاياني كم شدني نيست در نهايت تيم ايران با پرتاب صمد نيكخواه بهرامي به سمت سبد و امتيازات حاصل از آن تنها مي‌تواند اختلاف خود را با تيم روسيه كم كند و سوت داور و ثبت امتياز 71 براي تيم اول اروپا و امتياز 49 براي قهرمان آسيا خاتمه‌ي كار را اعلام مي‌كند.

در پايان نخستين ديدار مسابقات بسكتبال المپيك پكن صمد نيكخواه بهرامي با كسب 16 امتياز، امتيازآورترين بازيكن تيم ايران نام گرفت.

حامد حدادي هم با انجام 8 ريباند موفق نام خود را در بين بهترين‌هاي اين ديدار جاي داد.

در تيم ملي روسيه هم روبرت مولدن بازيكن آمريكايي الاصل اين تيم كه پرچمدار كاروان روسيه در بازي‌هاي المپيك پكن بود، با كسب 19 امتياز، امتيازآورترين بازيكن ميدان لقب گرفت.

پس از او آندري كريلنكو ستاره‌ي NBA روس‌ها پانزده امتياز براي تيمش كسب كرد.

تيم ملي ايران روز سه‌شنبه بيست و دوم مردادماه به مصاف تيم ملي ليتواني نايب قهرمان قاره اروپا و تيم پنجم جهان مي‌رود.


منبع:ايسنا

6:46:06 AM  8/11/2008    بخش: مناسبت‌ها      كد انحصاري: 1397

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 

 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539253 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page