سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن
افتتاحيه‌ي المپيك 2008 پكن
هيجان؛ نور و به تصوير كشيدن تمدن 5 هزار ساله‌ي چين
Multimedia-pics-1387-5-Sport-434.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به پكن، با برگزاري مراسم‌هاي نمادين، رژه‌ي تيم‌ها و روشن شدن مشعل در ورزشگاه"آشيانه‌ي پرنده" شهر پكن بيست و نهمين دوره‌ي بازي‌هاي المپيك در كشور چين آغاز به كار كرد.

نخستين بخش از نمايش جادويي هنرمندان چيني به اجراي طبال‌ها اختصاص داشت. بيش از سي دقيقه مانده به لحظه‌ي آغاز مراسم، طبل‌هاي بزرگ بر روي چرخ دستي وارد آشيانه‌ي پرنده شد و هم‌زمان برنامه‌هايي همراه با موسيقي اجرا مي‌شد. در فاصله‌ي بيست دقيقه به آغاز مراسم و در حالي كه كليپ‌هاي شادي از نمايش‌گر مجموعه‌ي آشيانه‌ي پرنده پخش مي‌شد، صحبت‌هاي "بان كي مون" دبير كل سازمان ملل متحد درباره‌ي فلسفه و روح پاك المپيك از اين نمايش‌گر پخش شد.

در ساعت هشت و هشت دقيقه و هشت ثانيه‌ي بعد از ظهر روز هشتم ماه هشتم (اوت) سال 2008 با نوافشاني بي نظير و هياهوي طبال ها مراسم افتتاحيه المپيك آغاز شد.

آنها در شرايطي كه چراغ هاي نوراني زيبايي خاصي به مراسم شان بخشيده بود، موسيقي‌هاي خاصي را اجرا مي‌كردند. اين مراسم مملو بود از موسيقي و هم‌چنين حركات نمايشي. چوب دستي‌هاي طبال‌ها همچون چراغي نوراني روشن و خاموش مي‌شد و زماني كه ورزشگاه در خاموشي به سر مي‌برد، نور اين چوب دستي ها زيبايي مضاعفي به اين برنامه مي‌داد.

سپس نوبت به دختركاني رسيد كه در لباس سنجاقك‌هاي نوراني از ضلع شمالي و جنوبي آشيانه‌ي پرنده به ميانه‌ي ورزشگاه آمده و يك توري نوراني را تشكيل دادند. سپس در يك مكعب اين نورها به هم رسيده و پنج حلقه المپيك تشكيل شد. معلق شدن اين پنج حلقه در فضا در حالي كه دختركان به دور آن مي چرخيدند بخش بعدي هنرنمايي نمايشگران چيني بود.

به گزارش ايسنا، در حالي كه دختركان در حال خروج از ورزشگاه بودند دختر 5 ساله چيني با نوايي آرام يك سرود محلي چيني را خواند و در همان حال پرچم كشور چين به عنوان نخستين پرچم در آشيانه‌ي پرنده نصب شد و با پخش سرود ملي چين و در حالي كه هزاران تماشاگر اين سرود را زمزمه مي كردند پرچم چين به اهتزاز در آمد اما، غافلگيري نمايشگران چيني همچنان ادامه داشت.

بخش مركزي ورزشگاه ناگهان باز شد و غلتكي به صورت يك فرش نوراني طرح‌هاي مختلفي را به نمايش درآورد. در همين حال نقاشاني با لباس مشكي بر روي رنگ‌ها مي غلتيدند و هم زمان با حركات پيچيده‌ي خود طرحي زيبا را بر روي اين فرش نقش كردند.

اكنون نوبت آن رسيده بود كه نمايشگران چيني با استفاده از جلوه‌هاي تصويري در كنار اين فرش نوراني فرهنگ پنج هزار ساله‌ي خود را به رخ بكشند. در اين برنامه‌ گوشه‌هايي از اين فرهنگ شامل قاليچه‌ها، ظر ف‌ها ، لباس‌هاي سنتي و حتي صنعت كشتي راني باستان و نبردهاي گذشته‌ي سرزمين چين به نمايش درآمد.

تمامي اين برنامه‌ها در حالي اجرا مي‌شد كه نمايشگرهاي قرار گرفته بر روي لبه‌هاي اطراف ورزشگاه همانند پرده‌ي سينما به اجراي كامل تر مراسم كمك مي كردند.

در ادامه و در حالي كه در محيطي ميانه‌ي مجموعه آشيانه‌ي پرنده كودكان خردسال مشغول نقاشي بودند، در اطراف آنها رزمي‌كاران چيني به اجراي حركات رزمي پرداختند تا نشان دهند كه با قدرت رزم‌آوران خود آرامش كودكان چيني را تضمين مي كنند.

پس از اين مراسم رژه‌ي تيم هاي حاضر آغاز شد، ابتدا پرچم المپيك وارد شده و سپس كشور يونان به عنوان نخستين تيم رژه‌ي خود را آغاز كرد. رژه‌ي تيم‌ها بر اساس حروف چيني انجام شد كاروان تيم ايران نيز با سي و پنج نفر به نمايندگي از تمامي ورزشكاران حاضر ايران در اين مسابقات به پرچم داري هما حسيني در آشيانه‌ي پرنده‌ چين رژه رفت.

تيم‌هاي چين، چين تايپه، هنگ كنگ، اسپانيا، برزيل، آرژانتين، فرانسه، كره‌ي شمالي، ‌ايتاليا، آلمان و افغانستان از جمله كشورهايي بودند كه ورودشان در مراسم رژه با استقبال و تشويق‌هاي ويژه‌ي تماشگران چيني روبرو شد. تيم اسپانيا در زمان ورود با استقبال خوان آنتونيو سامارانش رئيس سابق كميته‌ي بين المللي المپيك، فرانسه با استقبال نيكولا ساركوزي، روسيه با استقبال پوتين و آمريكا با استقبال جرج بوش روبرو شدند اما، زماني كه تصوير رئيس جمهور آمريكا از نمايشگر ورزشگاه پخش شد، تماشاگران چيني و ميهمانان المپيك با هو كردن از او استقبال كردند.

پرچم دار تيم سوئيس راجر فدرر و يائومينگ پرچم دار تيم چين دو پرچم داري بودند كه فوق العاده از سوي تماشاگران مورد استقبال قرار گرفتند. كاروان تيم چين در حالي كه زنان با لباس‌هاي زرد و مردان با لباس‌هاي قرمز به نقش پرچم اين كشور وارد ورزشگاه شدند، به عنوان آخرين تيم در آشيانه‌ي پرنده رژه رفتند.

پس از مراسم يك ساعت و نيمه رژه، لي كوئي رئيس ستاد برگزاري مسابقات گزارش برنامه‌هاي پيش رو را اعلام كرد و به تيم هاي حاضر خوش آمد گفت. سپس ژاك روگ پيامي پيرامون پاكي المپيك، دوستي‌ها و دوري از دوپينگ را قرائت كرد.

به گزارش ايسنا، زماني كه هوجين تائو برپاي ايستاد و با چند جمله‌ي كوتاه و سرانجام"به پكن خوش‌آمديد" جملاتش را پايان داد.

بيست و نهمين دوره‌ي بازي‌هاي المپيك در سال 2008 به صورت رسمي آغاز شد، سپس نوبت به اهتزاز درآمدن پرچم المپيك شد و هشت قهرمان بزرگ با پرچم المپيك درو افتخار زدند و سرانجام در حالي كه سرود بازي‌هاي المپيك در ورزشگاه آشيانه‌ي پرنده طنين انداز شده بود، پرچم المپيك به اهتزاز در آمد. سپس سوگند نامه‌ي ورزشكاران توسط يكي از قهرمانان مطرح چين خوانده شد تا نوبت به هيجان انگيز ترين بخش افتتاحيه برسد.

به گزارش ايسنا؛ پس از 130 روز از زمان انتقال مشعل المپيك از كوه المپ يونان و طي هزاران كيلومتر قهرمانان چيني مشعل المپيك بيست ونهم را در ورزشگاه چرخاندند و در نهايت اين مشعل به لي مينگ قهرمان بزرگ ژيمناستيك چين رسيد و او با يك كابل به بالاي ورزشگاه كشيده شد، سپس در حالي كه "لي مينگ" بر روي لبه‌هاي ورزشگاه مي‌دويد فيلم شهرهايي كه مشعل المپيك در اين مدت از آن عبور كرده بود در زير پاهاي اين قهرمان پخش مي‌شد. او مشعل را به ميله‌اي در نزديكي مشعل بازي‌ها رساند و با استفاده از اين ميله مشعل المپيك 2008 پكن را برافروخت تا در فضاي هيجان انگيز آشيانه‌ي پرنده و در شور و شوق وصف ناپذير تماشاگراني كه از مراسم آتش بازي به وجد آمده بودند المپيك بيست ونهم را كليد زد.

منبع:ايسنا

4:11:22 AM  8/9/2008    بخش: مناسبت‌ها      كد انحصاري: 1391

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 


نام:ashen
ايميل: 
سايت: 
از زحماتتون ممنون/
4:13:53| 8/9/2008 شماره:  120
 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539206 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page