سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن
به کمک تکنیک پزشکی جدید /
میزان پس زدگی عضو پیوندی در بیماران کاهش می یابد
ewrwe.jpg

به گزارش خبر گزاری مهر، در این شیوه جدید به بیمار سلولهایی که به TAICs معروفند تزریق می شود.این سلولها به وسیله جداسازی نوع خاصی از گلبول سفید از اهدا کننده به دست می آیند که در آزمایشگاه بر روی آنها اصلاحات شیمیایی صورت می گیرد. این سلولهای اصلاح شده توانایی از بین بردن سلولهایی از سیستم دفاعی بدن را دارند که باعث ایجاد فرایند پس زدگی عضو می شوند. در عین حال باعث بالا بردن عملکرد سلولهایی از سیستم دفاعی می شوند که از عضو پیوند زده شده در مقابل پس زدگی محافظت می کنند.سپس سلولها قبل از تزریق به بدن بیمار، در کنار گلبولهای سفید خون بیمار کشت داده می شوند.

در حال حاضر بیماران پذیرنده عضو باید معجونی از انواع داروهای قوی برای کاهش قدرت سیستم دفاعی بدن را برای جلوگیری از پس زدگی عضو پیوند زده شده استفاده کنند که این داروها خود دارای تاثیرات جانبی زیادی هستند و ممکن است نتوانند جلوی پس زدگی تدریجی را بگیرند.اما تکنیک جدید می تواند بیماران را از مصرف این داروها نجات دهد.

در مرحله اول دوره آزمایش کلینیکی، این دارو به 12 بیمار پیوند کلیه به عنوان داروهای معمول تزریق شد. 10 نفر از بیماران از مصرف معجون داروهای متداول بی نیاز شدند و بقیه آنها نیز مقدار بسیار کمی از این داروها رامصرف کردند که باعث کاهش تاثیرات جانبی داروها شد. در مرحله دوم این دارو قبل از انجام پیوند به 5 بیمار تزریق شد. یکی از بیماران به مدت 8 ماه از هیچ دارویی استفاده نکرد و بقیه آنها به مقدار کمی از داروهای رایج نیازمند بودند. بر اساس گزارش BBC، دکتر جیمر هاتچینسون رئیس گروه تحقیقاتی در دانشگاه شلزویگ آلمان گفت: این تحقیقات هنوز در مرحله ابتدایی قرار دارد اما نتایج به دست آمده از آزمایش بر روی 17 بیمار بسیار امید بخش است. وی ادامه داد اگر چه این تحقیقات هنوز در مرحله تکمیل و بررسی بیشتر است اما می تواند برای بیماران و متخصصان یک امکان قابل قبول و واقعی باشد.

منبع:مهر

6:55:35 AM  8/9/2008    بخش: علمي      كد انحصاري: 1389

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 

 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539154 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page