سايت پزشکان عمومي گيلان

خانه| نشريه | ارتباط |            لطفاً با ما همراه باشيد ... سايت در حال تکميل طراحي و اطلاعات است.

خانه

آرشيو مطالب 


علمي
صنفي
اخبار
مشاهير گيلاني
خواندني‌ها
گفت‌وگو
ادبيات
اجتماعي
مناسبت‌ها
ديدني‌ها
گيلان‌ما
انتخابات نظام پزشكي
پزشك خانواده
اقتصادي
رخ داد هاي داخلي انجمن
رييس مركز توسعه شبكه وزارت بهداشت عنوان كرد:تبعات كسري اعتبار پنج هزار توماني سرانه روستايي در روند اجراي طرح پزشك خانواده
Multimedia-pics-1385-10-Health-3.jpg

دكتر محمد اسماعيل مطلق در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين كه سرانه هر روستايي در سال نخست اجراي اين طرح با پيش بيني محدوده شش هزار تا هفت هزار و 200 تومان، شش هزار و 750 تومان بسته شد، اظهار كرد: در دو سال 85 و 86 اين عدد به 10 هزار تومان رسيد كه وزارت رفاه 8 هزار و 500 تومان از آن را در سال 86 به وزارت بهداشت اختصاص داد.

وي، افزود: براي سال 87 هم با وجود تعيين سرانه 10 هزار توماني وزارت رفاه و سازمان بيمه خدمات درماني با كسر 3 درصد از آن سرانه 9 هزار و 700 توماني براي هر روستايي در نظر گرفته شد.

رييس مركز توسعه شبكه و ارتقاي سلامت وزارت بهداشت با تاكيد بر اين كه كسري اعتبارات 3 تا 4 هزار توماني سرانه با توجه به افزايش قيمت دارو و ضريب حقوق اعضاي تيم سلامت نظام پرداختي را با مشكل روبه رو خواهد كرد، گفت: از اين رو بايد منابع مورد نياز از طريق مراجع ذيربط ديده شود.

دكتر مطلق، امضا و متعاقب آن ابلاغ ديرهنگام تفاهم نامه به دانشگاه‌ها را از چالش‌هاي پيش‌رو بر سر راه طرح پزشك خانواده برشمرد و افزود: ما در قبال پزشكان طرف قرارداد خود متعهد هستيم و چنانچه توقعات به درستي برآورده نشود نبايد انتظار ادامه فعاليت را داشت.

وي، با اين توضيح كه براي برآورد نيازهاي سطح يك و دو خدمات طرح پزشك خانواده به 37 هزار و 700 تومان سرانه نياز است به ايسنا گفت: اين در حالي است كه فقط 24 هزار و 600 تومان آن از سوي سازمان بيمه خدمات درماني پذيرفته شده است.

رييس مركز توسعه شبكه و ارتقاي سلامت وزارت بهداشت، از طرح پزشك خانواده به عنوان ارزشي والا و مقدس و نمود بارزي از عدالت در سلامت ياد كرد و با بيان اين كه چنانچه در سطح سياستگذاري و برنامه ريزي منابع به درستي ديده نشود با مشكل روبه رو خواهيم شد، گفت: بايد با عزمي جدي از هم اكنون منابع مناسبي براي بودجه 88 پيش بيني شود.

منبع:ايسنا

6:59:09 AM  8/3/2008    بخش: صنفي      كد انحصاري: 1359

تعداد نظرها تاكنون:0


نام:  

ايميل:  

سايت:  

نظر ارزشمند شما:  

 

 

 

 

 

 

 

مدير سايت   پزشکان عمومي گيلان: دكتر مهرداد ب. محمودي

نشر مطالب مندرج در سايت pezeshkanomoomigilan.ir با ذکر نشاني سايت آزاد است.

visitor: 2539254 version 4.0    Site Designer & dataBase creator: alirezatayari@gmail.com

 

Locations of visitors to this page